czwartek, 21 września 2017

24. 09. 17 Spotkanie z tańcem i podróżą szamańskąŚwięto Plonów jest czasem wdzięczności za całą obfitość jaką zbieramy, za owoce światła. To przestrzeń radości manifestującej się w tańcu. Po przekroczeniu progu równonocy jesiennej światło ustępuje ciemności a słońce księżycowi, który jest przejściem i drogą do połączenia z żywiołami natury. Rozpoczyna się czas wyciszenia, i odpoczynku w którym ziarna nowych pragnień uśpione w głębi ziemi czekają na wiosnę.

Zapraszamy cię na spotkanie z sobą samą i z innymi kobietami, z żywiołami i natura w twoim własnym ciele i w materialnej rzeczywistości w której żyjesz. Podczas dwu i pół godzinnego spotkania wytańczysz wdzięczność za owoce swoich dotychczasowych działań,. Zjednoczysz się ze swoim ciałem i wejdziesz w st...an czucia i doświadczania a następnie podczas transowej podróży przy bębnie szamańskim umieścisz w ziemi ziarno swojej nowej intencji.

PODRÓŻ PRZY BĘBNIE SZAMAŃSKIM
Technika transowego bębnienia - podróży szamańskich przy bębnie - wywodzi się z szamańskich tradycji całego świata. w „zachodnim” kontekście kulturowym jest praktyką służącą poznawaniu wewnętrznych poziomów siebie. Bęben to narzędzie, które pomaga usłyszeć rytm własnego serca a zatem i rytm wszechświata a dźwięk prowadzi nas w podróż, której kierunek wyznacza intencja. Za sprawą rytmicznych dźwięków bębna świadomość „rozluźnia się”, a w sprzyjających warunkach udaje się w podróż. Uczestnicy leżą na kocach lub karimatach na podłodze i przez odpowiednio długi czas słuchają szybkiego i monotonnego grania na bębnie. Takie bębnienie może służyć nie tylko wewnętrznej podróży, wyłanianiu się wizji i pozyskiwaniu informacji, ale także jako praktyka koncentracji i wyciszenia myśli. Na poziomie fizycznym jako "kąpiel" lub masaż pierwotnym dzwiękiem i wibracją wypływajacą z bębna i dźwiękami przestrzeni, która wejdzie z nim w rezonanas. W szerszym spojrzeniu jest to krok ku głębszej synchronizacji z cyklami natury, których księżyc jest wspaniałą manifestacją i inicjatorem. Na poziomie mentalnym ważne jest przygotowanie intencji, czyli klarownej prośby do Wszechświata,Przewodników Duchowych,Boga. Intencja może dotyczyć każdej dziedziny życia. Wszystkie intencje są dobre. Istotne jest to, by Wasze pragnienia miały swoje Źródło w sercu, nie zaś w umyśle. Możesz przyjść z wieloma tematami i Świat odpowie na nie wszystkie w odpowiednim czasie i momencie. Jedynym ograniczeniem są nasze własne przekonania o tym o co i w jakiej ilości możemy prosić.

PRACA Z CIAŁEM W TAŃCU LIVING DANCE FORM
To praktyka głębokiego kontaktu ze sobą przez ciało, czucie i ruch. To całościowa (totalna )medytacja, podczas której przestajesz poruszać ciałem, odkładasz na bok myśli (również o tym jak wyglądasz) i pozwalasz ciału na ruch, którego ono samo chce. Tak powstaje autentyczny i niepowtarzalny taniec.
Paliwem dla tego tańca jest zatrzymana w ciele, w postaci napięć i blokad, organiczna energia. Pozwalając jej zamieniać się w taniec, uwalniasz ciało od balastu i uruchamiasz przepływ na wszystkich poziomach (fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym). W naturalny sposób przywracasz ciału grację (Lowen), zaczynasz ufać ciału i dobrze się w nim czuć. Po prostu bardziej żyjesz.
Dodatkowo osiągasz wiele innych korzyści: spalasz nadmiar kalorii, kształtujesz sylwetkę, ujędrniasz i uelastyczniasz tkanki, zwiększasz swój zakres ruchu, oczyszczasz ciało z toksyn, dotleniasz komórki. Poprawiasz krążenie, kondycję i humor a twój umysł odpoczywa.

Prowadzące:

Podróż szamańska przy bębnie
Etira Tierra

Lubi chodzić boso, biegać w deszczu lub po rosie, siedzieć przy ogniu, łapać wiatr we włosy, Oddychać, Żyć Kochać. Przez kilka lat była w drodze – jeżdżąc rowerem po bezdrożach. Śpiąc często pod gołym niebem i w miejscach zupełnie dziewiczych. Obecnie mieszka na wsi blisko łąk, lasów ptaków zwierząt i siebie. Fascynują ja ludzie i to, że tu są i że każdy jest tak inny i tak doskonały.
Prowadzi szałasy potu, warsztaty rozwojowe, kręgi kobiet, wykonuje autorską sesję masażem Akua - www.akua.pl

Taniec
Ewa Suchocka

Trenerka Living Dance Form i instruktorką Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Z wykształcenia resocjalizatorka albo politolog oraz plastyczka. Aktualnie studentka Pracy z procesem Arnolda Mindella.
Idzie ścieżką zaufania do ciała, komunikacji bez przemocy i odnajdywania swojego miejsca w całości istnienia. Uwielbia chodzić na bosaka po łące, piasku, lesie i do tych miejsc wyskakuje z miejskiego życia kiedy tylko się da. Mama Michała, który jest jej miłością, lustrem, wyzwaniem i nauczycielem.
snysny.blogspot.com

Przyjdź w stroju niekrępującym ruchu, „na cebulkę” żeby można było coś zdjąć w miarę, rozgrzewania się tańczymy na bosaka. Zabierz ze sobą wodę do picia, karimatę (matę do jogi) i kocyk do przykrycia.

Miejsce: Warszawa Teatr Scena Lubelska ul. Lubelska 30/32
Godz.: 16.00 - 18.30
Inwestycja: 50zł
Zapisy:
886340797 – może być sms z imieniem
lub mailowo: ewa.snysny@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz