niedziela, 1 października 2017

Krąg Kobiet z Tańcem przy Pełni Księżyca - 5.10

Pełnia to moment polaryzacji Słońca i Księżyca, elementu męskiego i kobiecego. Jest to za razem magiczny moment, w którym możliwe jest przekroczenie podziału i odnalezienie trzeciej jakości – spotkania tych elementów. Podczas Pełni spełniają się marzenia i niemożliwe staje się możliwe :) .Przyjdź i zatańcz z nami przy Pełni Księżyca!

Życie to spotkanie ducha i formy, czucia i norm, tajemnicyj i celów do osiągnięcia. W tej ziemskiej rzeczywistości, ludzie są najczęściej bardziej świadomi formy niż ducha, bardziej z nią utożsamieni i oswojeni.
Po śmierci posługiwanie się fizycznym ciałem jest raczej niemożliwe i prawdopodobnie to forma materialna staje się naszą nieświadomością a duch i tajemnica stają się nas...zą naturą.

Tu naszym dominującym sposobem poruszania się jest ruch, przez Labana nazywany użytkowym. Ruch intencjonalny. Raczej poruszamy naszym ciałem, a kiedy to ono samo się porusza, często budzi to w nas niepokój. Również tańczenie najczęściej polega na wykonywaniu określonych ruchów – realizowaniu gotowych form, wszystko jedno czy ustandaryzowanych jako istniejące tańce, czy w postaci pojawiających się w naszych głowach pomysłów na ruch.

Proponuję inny, bardziej księżycowy :) rodzaj tańca, którego forma – przejściowa – rodzi się bezpośrednio z doświadczenia ciała, tańca, którego źródłem jest tajemnica.
Takim tańcem i takim doświadczeniem ciała wprowadzamy trochę równowagi do świata.

Wspólny taniec będzie wstępem do Kręgu, który będzie kontynuacją tego tematu. Chyba, że poprowadzi nas inaczej – bo w Kręgu jest miejsce na to wszystko to, z czym przyjdziemy.

Przewidujemy 1 godzinę tańca i 2 godziny Kręgu.

Prowadzące:
Krąg Kobiet - Etira Tierra

Lubi chodzić boso, biegać w deszczu lub po rosie, siedzieć przy ogniu, łapać wiatr we włosy, Oddychać, Żyć Kochać. Przez kilka lat była w drodze – jeżdżąc rowerem po bezdrożach. Śpiąc często pod gołym niebem i w miejscach zupełnie dziewiczych. Obecnie mieszka na wsi blisko łąk, lasów ptaków zwierząt i siebie. Fascynują ja ludzie i to, że tu są i że każdy jest tak inny i tak doskonały.
Prowadzi szałasy potu, warsztaty rozwojowe, kręgi kobiet, wykonuje autorską sesję masażem Akua - www.akua.pl

Taniec - Ewa Suchocka

Trenerka Living Dance Form i instruktorką Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Z wykształcenia resocjalizatorka albo politolog oraz plastyczka. Aktualnie studentka Pracy z procesem Arnolda Mindella.
Idzie ścieżką zaufania do ciała, komunikacji bez przemocy i odnajdywania swojego miejsca w całości istnienia. Uwielbia chodzić na bosaka po łące, piasku, lesie i do tych miejsc wyskakuje z miejskiego życia kiedy tylko się da. Mama Michała, który jest jej miłością, lustrem, wyzwaniem i nauczycielem.
snysny.blogspot.com

Czwartek 5.10. godz. 18.00
Teatr Scena Lubelska ul. Lubelska 30/32 , Warszawa, UWAGA: DOMOFON 7
Inwestycja: 50zł
Zapisy:
886340797 – może być sms z imieniem
lub mailowo: ewa.snysny@gmail.com

Zapraszamy kobiety, również mamy z małymi dziećmi oraz ze starszymi córkami.
Przyjdź w stroju niekrępującym ruchu, „na cebulkę” żeby można było coś zdjąć w miarę, rozgrzewania się tańczymy na bosaka. Zabierz ze sobą wodę do picia.
Zaczynamy o 18 ale prosimy o przybycie 15 minut wcześniej :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz